Wieczornica w Parkoszu

9/11/2016

9 listopada poseł Zdzisław Gawlik odwiedził Zespół Szkół w Parkoszu, gdzie odbyła się wieczornica z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przygotowana przez harcerzy 77 DH „ Czarne Orły”. Przy świecach w uroczystej atmosferze zapoznano się z historią odzyskania niepodległości przez Polskę, oraz odśpiewano najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne i żołnierskie. W klimat tamtych dni wprowadził też poseł Zdzisław Gawlik . W swoim przemówieniu, podkreślił jak ważną sprawą dla świadomości narodowej jest upamiętnianie tak ważnych wydarzeń historycznych jak odzyskanie niepodległości przez Polskę.

Poseł pogratulował  szkole w Parkoszu wspaniałej młodzieży, wspominał również swoje szkolne lata, a także nauczyciela historii Pana Kazimierza Ziemskiego, który zaszczepiał w uczniach ideę harcerstwa . W ciepłych słowach zwrócił się do harcerzy 77 DH w Parkoszu, podkreślając jak ważna  w formowaniu młodego człowieka jest służba w ZHP, do którego Poseł Zdzisław Gawlik również należał w czasach gdy uczęszczał do szkoły w Parkoszu.

W czasie wieczornicy przeprowadzono zbiórkę na leczenie rodzeństwa z Gminy Pilzno zmagającego się z pląsawicą Huntingtona.