Krab z HSW dla polskiej armii i na eksport

24/08/2015

W Stalowej Woli odbyła się prezentacja dla przedstawicieli wojska i rządu samobieżnej armatohaubicy Krab na nowym podwoziu. W ceremonii uczestniczyli m.in. posłanka Renata Butryn z sejmowej komisji obrony narodowej, Zdzisław Gawlik, wiceminister skarbu państwa, Wojciech Dąbrowski i Krzysztof Trofiniak z zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz oraz pracownicy Huty Stalowa Wola.

Oficjalnie sprzęt zostanie zaprezentowany we wrześniu na targach przemysłu obronnego w Kielcach.

Zdzisław Gawlik, podkreślił, że to ogromny sukces i satysfakcja dla pracowników huty. – Polskie siły zbrojene dostaną bardzo nowoczesny sprzęt powstały w wyniku polsko-koreańskiej współpracy wojskowej. Koreańczycy nie przyszliby do każdego, przyszli do dobrego zakładu.

– Cieszę się, że Hucie Stalowa Wola przypadł ten zaszczyt rozpoczęcia dobrej passy dla polskiego przemysłu obronnego i powiedziała posłanka Renata Butryn.

– Krab będzie służył nie tylko polskiej armii, ale może być towarem eksportowym, którym Huta Stalowa Wola zdobędzie nowe rynki – dodał Zdzisław Gawlik.

HSW SA jest jednym z największych w kraju producentów sprzętu wojskowego. Należy do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, za powstanie której odpowiadał wiceminister Gawlik.