Święto Niepodległości

11/11/2016

Poseł Zdzisław Gawlik wraz ze współpracownikami uczestniczył w uroczystościach Święta Odzyskania Niepodległości.

Rzeszów:Po uroczystej Mszy Świętej w Kościele Farnym, uczestnicy uroczystości udali się na Plac Farny przed pomniki płk. Leopolda Lisa-Kul, gdzie zostały złożone wieńce. Meldunek złożył Dowódca Garnizonu Rzeszów, został odegrany hymn państwowy. Uczestnicy mieli okazję podziwiać pokaz musztry paradnej z bronią w ręku w wykonaniu strzelców z Zespołu Szkół Technicznych w Rzeszowie – Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego

Dębica: Mieszkańcy Dębicy,przedstawiciele władz miejskich ,powiatowych i wojewódzkich wzięli udział na dębickim Rynku w obchodach Święta Niepodległości. Uroczysta Msza Święta odbyła się w Kościele p.w.  św. Jadwigi. Po mszy świętej w intencji Ojczyzny delegacje władz samorządowych , parlamentarzyści, partie polityczne, stowarzyszenia złożyli kwiaty pod figurką Matki Boskiej Niepokalanej na Placu Gryfitów.

Podczas dębickich uroczystości Posła Zdzisława Gawlika reprezentowała pracownik biura Beata Magiera.

 

SONY DSC

Ropczyce: Podczas uroczystości 11 listopada 2016 r. w Ropczycach wiązankę pod pomnikiem w imieniu Posła na Sejm RP Zdzisława Gawlika składał Zarząd Powiatowy Platformy Obywatelskiej RP w Ropczycach.

img_6659