Święto Konstytucji 3 maja

Poseł Zdzisław Gawlik wraz ze współpracownikami uczestniczył w uroczystościach 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Rzeszów. Po uroczystej mszy świętej, której przewodniczył ksiądz biskup Jan Wątroba, uczestnicy uroczystości wraz z kompanią honorową 21. Brygady Strzelców Podhalańskich udali się pod pomnik Tadeusza Kościuszki na rzeszowskim Rynku. Po odczytaniu preambuły Konstytucji 3 maja, odbyło się złożenie wieńców i kwiatów.

Dębica.
Zebrani na dębickim Rynku mieli okazję oglądać przedstawienie przygotowane przez Grupę Rekonstrukcyjną ze Stobiernej, Grupę Artystyczną Safo oraz przedstawicieli z Rancza Hucułek. Władze miasta i powiatu dokonały uroczystego otwarcia Traktu Dziejów Polski. Przy akompaniamencie Orkiestry Miejskiej w Dębicy oraz przy udziale 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa uczestnicy przemaszerowali na Plac Solidarności, na którym odbyła się uroczysta Msza Święta, po której na Placu Gryfitów przedstawiciele władz, związków kombatanckich, służb mundurowych oraz innych stowarzyszeń złożyli kwiaty.
Podczas dębickich uroczystości Posła Zdzisława Gawlika reprezentowała Dyrektor Biura Karolina Kania.