Święto Konstytucji 3 Maja

06/05/2019

Poseł Zdzisław Gawlik wraz ze współpracownikami uczestniczył w uroczystościach związanych z 228 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Rzeszów: Uroczystości Święta Narodowego 3 Maja rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele Farnym.Następnie, uczestnicy uroczystości wraz z Kompanią Honorową 21 Brygady Strzelców Podhalańskich i pocztami sztandarowymi  udali się pod pomnik Tadeusza Kościuszki na Rzeszowskim Rynku. Po odczytaniu preambuły Konstytucji 3 maja, uroczystym apelu i salwie honorowej odbyło się złożenie wieńców i kwiatów.

Ropczyce: Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Ojczyzny, po której zostały złożone wiązanki kwiatów pod tablicami pamiątkowymi przy Kościele Farnym i pod Pomnikiem Pamięci.

Fot. Urząd Miejski Ropczyce

Dębica: Uroczystości rozpoczęły się na dębickim Rynku ceremoniałem patriotycznym z udziałem asysty honorowej 33. Batalionu Lekkiej Piechoty w Dębicy. Następnie w towarzystwie orkiestry zgromadzeni przeszli do kościoła św. Jadwigi, gdzie została odprawiona Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po niej na Placu Gryfitów pod figurą Matki Boskiej Niepokalanej złożone zostały wiązanki kwiatów.

Podczas dębickich uroczystości posła Zdzisława Gawlika reprezentowała dyrektor biura Beata Magiera.

 

                  Fot. Obserwator Lokalny/dębica.24