Przemyśl- rozmowy o Polsce

4/02/2017

W trakcie konferencji w Przemyślu, w której uczestniczył poseł Zdzisław Gawlik omówiono aktualną sytuację społeczną, gospodarczą i polityczną w regionie jak i w kraju. Poruszona została również kwestia związana z  przygotowaniem referendum w sprawie oświaty.

– Przemyśl -czy jest to miasto, które zmieniło się w sposób znakomity czy  wykorzystało wszystkie szanse? Myślę, że w dużej części szanse Przemyśla  zostały zmarnowane. Współpracowałem i byłem gotowy  współpracować z każdym samorządowcem. Dla mnie nie jest ważne czy barwa taka czy inna, bo to jest wtórne, ważny jest rozwój regionu, mojej ojczyzny, ponieważ pochodzę z tego rejonu. Bardzo mi zależało, żeby nasz region, mój region bardzo dobrze się rozwijał jak i każde miejsce w tej części Polski.

Współpraca  z niektórymi samorządami  bardzo dobrze zaowocowała. Jestem dumny z rozwoju Ropczyc, gdzie kolejne firmy lokują swoje przedsięwzięcie i to tak dalece, że obecny Rząd przypisuje sobie zasługi w tym, że do Ropczyc przyjechał Rolls –  Royce, który buduje fabrykę. Ten projekt został sfinalizowany na jesień 2015 roku.

To samorząd jest od tego, żeby uczynić wszystko na danym terenie, aby inwestorzy się pojawili. – powiedział Zdzisław Gawlik.

 

Video relacja z konferencji