Konferencja

20/12/2017

W środę 20 grudnia  w Rzeszowie odbyła się konferencja z udziałem przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny, przewodniczącego klubu parlamentarnego PO Sławomira Neumanna i podkarpackich liderów partii m. in. posła Zdzisława Gawlika, poseł Joanny Frydrych, posła Marka Rząsy i europoseł Elżbiety Łukacijewskiej.

Grzegorz Schetyna i Sławomir Neumann powitani zostali przez grupę młodych osób, które niedawno przystąpiły do PO. Szef podkarpackich struktur Platformy Obywatelskiej poseł Zdzisław Gawlik poinformował, że w regionie powstały 3 nowe koła partii: w Rzeszowie, Mielcu i Stalowej Woli.

Przewodniczący Platformy mówił o wyborach samorządowych, które odbędą się jesienią 2018 roku. Chce, by powstała zjednoczona opozycja, która wystawi wspólnych kandydatów na poziomie sejmików wojewódzkich i będzie wspierała kandydatów na prezydentów i burmistrzów. “Podkarpacie potrzebuje nowego początku, dobrego zaangażowania w te wybory. Rzeszów jest perłą, miastem sukcesu, bardzo dobrze się zmienia, wykorzystuje swoją szanse. Mamy bardzo dobre relacje z prezydentem Rzeszowa.”