Wsparcie dla Huty Cynku “Miasteczko Śląskie”

19/05/2016

Podczas spotkania Zarządu Spółki Huty Cynku “Miasteczko Śląskie” S.A., organizacji związkowych działających w Hucie, starosty, 8 wójtów i burmistrzów powiatu tarnogórskiego  oraz przedstawicieli instytucji działających na terenie tego powiatu,  poseł Zdzisław Gawlik otrzymał podziękowania za podjęte decyzje i działania, jakie  będąc podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, a następnie  wiceministrem Skarbu Państwa, poczynił aby wyprowadzić Hutę Cynku “Miasteczko Śląskie” z kryzysu w 2008 r. .

Dzięki determinacji Zdzisława Gawlika, zrealizowano plan naprawczy, który obejmował konsolidację Huty Cynku “Miasteczko Śląskie” z Zakładem Górniczo-Hutniczym “Bolesław”. Podjęte działania pozwoliły wprowadzić kompleksowy plan naprawy huty,  a dzięki temu zachować tysiące miejsc pracy.

-Dzisiaj Huta jest wiodącym przedsiębiorstwem o unikatowych kompetencjach i instalacjach nie tylko w Europie ale i na świecie. Proces naprawczy zapoczątkowany w 2008 r. dzięki zaangażowaniu strony społecznej, na czele z Przewodniczącym Solidarności Janem Jelonkiem, sprawił, że przedsiębiorstwo osiąga zadowalające wyniki finansowe,  rozwija się uruchamiając nowe obszary aktywności gospodarczej. Dzisiaj w Miasteczku Śląskim nikt nie mówi o ryzyku upadłości przedsiębiorstwa, a z nadzieją, spokojem i optymizmu spogląda na to co wydarzy się w  przyszłości.-mówi poseł Zdzisław Gawlik .

Huta Cynku "Miasteczko Śląskie"

 

Skan

 

Dyplom-MOZ-724x1024

fot. Krzysztof Kurko