Gawlik: Wielka szansa przed Autosanem

20/10/2015

– Autosan S.A. ma szansę na nowego inwestora – ogłosił dziś Zdzisław Gawlik, wiceminister Skarbu Państwa tuż po złożeniu warunkowej oferty na wykup przedsiębiorstwa od syndyka przez konsorcjum: HSW S.A., PIT RADWAR, SKB Drive Tech.

Wspólnie z nim dobrą wiadomość przekazali Antonii Rusinek, prezes HSW oraz Ewa Latusek, przewodnicząca ZZ Solidarność” w Autosan S.A.

– Publiczno-prywate konsorcjum z udziałem spółek skarbu państwa daje nadzieję Autosanowi na powrót do lat świetności, kiedy zatrudniał nawet 5 tys osób. Złożona oferta ma charakter kompleksowy, dotyczy zarówno produkcji cywilnej jak i wojskowej. Jest także akceptowana przez załogę – mówił Minister Gawlik.

Autosan jest uznanym na rynku producentem pełnej gamy autobusów lokalnych, miejskich i szkolnych. Firma ma
możliwości współpracy przy projektach na potrzeby wojska i kolei.

– Dla Huty Stalowa Wola to kolejne przejęcie po Jelczu, który dziś w ramach nowej struktury realizuje zamówienia dla wojska – mówił Antonii Rusinek, prezes HSW.

Dzisiejsze wydarzenie to długo wyczekiwany moment dla pracowników. – Od 2 lat czekamy na wiarygodnego
inwestora, który będzie chciał kontunuować tradycje Autosanu. Wiele nam obiecywano, ale nikt wcześniej nie pomógł. Dopiero dzięki współpracy z Ministerstwem Skarbu Państwa, zaangażowaniu Ministra Gawlika, ten wspólny projekt ma szansę się udać. Żaden inwestor dotąd nie złożył tak korzystnej oferty, liczymy, że zostanie ona zaakceptowana – powiedziała Ewa Latusek, przewodnicząca zakładowej “Solidarności”.