Gawlik w Radio Rzeszów: Poproszę raport na piśmie

16/05/2016

PO chce pisemnej informacji w sprawie raportu oceniającego jej rządy. Platforma Obywatelska wystąpi do premier o pisemną informację w sprawie raportu oceniającego rządy PO-PSL – mówił poseł Zdzisław Gawlik w Radiu Rzeszów.

Zdzisław Gawlik na antenie Radia Rzeszów odniósł się m.in. do zarzutów obecnego ministra skarbu o niegospodarności, jakiej mieli się dopuścić szefowie państwowych spółek w latach 2008-15. Przypomniał, że sam – jako ówczesny wiceminister skarbu – wnioskował do prokuratury w sprawie jednego z prezesów. Nasz gość dodał, że wszyscy poprzedni ministrowie skarbu porównywali swoją pracę do działań – jak się wyraził – sapera na polu minowym.

Parlamentarzysta powiedział, że nie wie, jak obecny rząd oszacował rzekome straty z tytułu rządów poprzedniej koalicji. Odnosząc się do kłopotów ze ściąganiem podatku vat – gość Radia Rzeszów przypomniał, że wiele poprzednich ekip rządowych nie poradziło sobie z rozwiązaniem problemu szarej strefy. Podkarpacki poseł Platformy wyraził nadzieje, że obecny rząd – zgodnie z zapowiedziami – wprowadzi skuteczne rozwiązania w tej sferze.

Informacja o rozmowie z Z.Gawlikiem na stronie Radia Rzeszów