Debata BIZNESiSTYL „Plan Morawieckiego”

Zdzisław Gawlik podczas debaty BIZNESiSTYL
08/04/2016

8 kwietnia w Hotelu Rzeszów odbyła się debata, w ramach spotkań z cyklu BIZNESiSTYL “Na żywo”, poświęcona założeniom “planu Morawieckiego”.  W spotkaniu oprócz posła Zdzisława Gawlika, uczestniczyli Krzysztof Kaszuba, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddział Wojewódzki w Rzeszowie oraz Marek Bujny, wiceprezes Stowarzyszenia Dolina Lotnicza.

Poseł Zdzisław Gawlik zwrócił uwagę na rewolucyjny charakter planu. –  Zapowiedzi, jakie wybrzmiewają z “planu Morawieckiego” są na podobnym poziomie ważności jak “plan Balcerowicza”, mimo że, nie wszystkim te zmiany się podobały – mówił poseł Gawlik. – Ten plan może dać Polsce inną jakość i oby wszystkie cele, które zostały zaproponowane i przyjęte przez Radę Ministrów w lutym 2016 roku, zostały zrealizowane.

Poseł Zdzisław Gawlik zauważył, że plan zawiera sformułowanie bardzo ogólne. Jako przykład można wskazać założenia dotyczące rozwoju pewnych dziedzin przemysłu, jak chociażby przemysł stoczniowy czy drony. W kwestii dotyczącej dronów nie pojawiły się jeszcze żadne rozwiązania prawne.

Fot. Tadeusz Poźniak/VIP Biznes&Styl