8 lat rządów PO to konkretny zysk dla Podkarpacia

15/09/2015

Politycy PO w poniedziałek zaprezentowali efekt ośmiu lat rządów. – To jest konkretny zysk dla Podkarpacia. To nie był czas stracony. Miarą tego sukcesu jest awans z 11 na 3 miejsce w rankingu województw. Miliardy na inwestycje i setki zrealizowanych projektów – uważa Zdzisław Gawlik, wiceminister skarbu.

Na Podkarpaciu w latach 2007-2014 w inwestycje drogowe, m.in. w budowę autostrady A4, drogi ekspresowej S19, obwodnice Przemyśla i Krosna i Mielca, zainwestowano 11,4 mld zł. Ponad 1 mld zł dostali z unijnych dotacji podkarpaccy przedsiębiorcy. Kolejne 700 mln zł wydano na inwestycje telekomunikacyjne, wybudowano 423 obiekty sportowe, w tym ponad 200 Orlików.

Do sukcesów Platformy Minister Gawlik zalicza także przedłużenie działania stref ekonomicznych do 2026 roku. Na Podkarpaciu działają dwie: mielecka i tarnobrzeska. Wydano w nich 400 pozwoleń na prowadzenie działalności oraz stworzono ponad 15,5 tys. nowych miejsc pracy. Do rozwoju regionu przyczynił się także wzrost wydatków na obronność. – Dzięki konsolidacji polskiego przemysłu zbrojeniowego zakłady w Jaśle, w Nowej Dębie, Stalowej Woli osiągają konkretne sukcesy.

Wyślij kartkę z Podkarpacia! Pokaż jak bardzo zmienia się nasz region.

W ramach podsumowania działań  serwisu www.kocham-podkarpacie.pl wpisuje się w ogólnopolską kampanię Platformy Obywatelskiej Kocham Polskę. Celem akcji jest pokazanie, jak bardzo zmieniło się Podkarpacie w ciągu ostatnich 8 lat. Na stronie można sprawdzić m.in. ile inwestycji w powiatach otrzymało wsparcie unijne oraz wysłać kartkę z Podkarpacia.