20 lat strefy i nowy kontrakt dla Mielca

21/09/2015

– Dwadzieścia lat temu w Mielcu otworzyły się nowe możliwości dla mieszkańców i inwestorów. Mielec dostał wędkę. Przy udanej współpracy przedsiębiorców, władz i pracy ludzi, powstały wyjątkowe warunki do szybkiego zwrotu inwestycji. Trudno spotkać się z obsługą inwestorów na tak wysokim poziomie w innych częściach kraju. Strefy zareklamowały Polskę przyciągając inwestorów i to będzie procentować – powiedział wieceminister Zdzisław Gawlik podczas uroczystości jubileuszowych strefy w Mielcu.

W ciągu 20 lat SSE okazała się jednym z najskuteczniejszych narzędzi przyciągania kapitału, tworzenia nowych miejsc pracy, a także modernizacji polskiej gospodarki. Od samego początku strefa cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno firm polskich, jak i inwestorów zagranicznych. Pozytywne doświadczenia z pierwszego okresu działalności mieleckiej strefy niewątpliwie przyczyniły się do „przetarcia szlaków” i udowodnienia, że specjalne strefy ekonomiczne są obiecującym rozwiązaniem, które warto wdrażać w naszym kraju.

SSE Euro-Park Mielec udostępnia inwestorom dobrze skomunikowaną infrastrukturę na terenie 5 województw. W Rzeszowie z poszanowaniem tradycji skupiono innowacyjne firmy i zbudowano klaster Dolina Lotnicza.

– Niedawno wróciłem z Nepalu. Tam też dowiedziałem się czegoś o Mielcu, tamtejszy rząd chwalił dwa samoloty Skytruck, które sprawdziły się po trzęsieniu ziemi. Ten rząd zainteresowany jest kupnem kolejnych Skytrucków w Mielcu – mówił w Mielcu Zdzisław Gawlik.